Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Subskrypcja

Z uwagi na to, że program Notowania 3 nie obsługuje już nowej daty, nie mam możliwości zasilania danymi RT programu z systemami. Z tego powodu od 01.01.2020r. usługa nie jest już oferowana.

Kalkulacja ceny pakietu miesiecznego dostępu do sygnałów systemów FW20 60 min od 15.01.12 2012-01-15 18:28


Zasady kalkulacji:

  1. Cena pakietu miesięcznego (30 dni) jest obliczana na podstawie miesięcznej średniej kroczącej teoretycznych wyników „Systemu 1” za ostatnie 3 miesiące. Pierwsza cena jest skalkulowana na podstawie teoretycznych wyników za okres: styczeń – marzec 2011. Następna kalkulacja będzie obliczana na podstawie teoretycznych wyników za okres: luty – kwiecień 2011, itd.

  2. Od teoretycznych wyników systemu odejmowane jest 40% na tzw. poślizg systemu. Czym jest poślizg, dlaczego występuje i jak sobie z nim radzić opisane jest w Opisie Systemu.

  3. Od tak wyliczonych wyników systemu naliczana jest prowizja w wysokości 25% wartości punktowej wyrażonej w złotych (mnożnik x 10 zł).
    Prowizja stanowi cenę pakietu miesięcznego (30 dni) i jest uaktualniana co miesiąc. Może więc się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od skuteczności systemu.

  4. Prowizja jest naliczana zgodnie z minimalnymi ustawieniami systemu, który gra maksymalnie dwoma pozycjami z trendem i jedną przeciw zdefiniowanemu trendowi. Użytkownik nie jest zobligowany do gry takimi ustawieniami. Może je zwielokrotnić w zależności od zasobności swojego portfela inwestycyjnego. Musi jednak brać pod uwagę to, że zwielokrotnienie maksymalnej wielkości pozycji powoduje również zwielokrotnienie ewentualnego Draw Downu systemu. Szczegóły ustawień systemu i statystyki dla ustawień minimalnych można znaleźć w Opisie systemu.

  5. Szczegóły miesięcznej kalkulacji są dostępne w załączonym pliku na dole notki. Plik z kalkulacją


Omówienie miesiąca – grudzień 2011

Grudzień był kolejnym miesiącem spadkowym o umiarkowanej zmienności, która w trzeciej dekadzie miesiąca wyraźnie spadła. Kontrakty na interwale 60 min spadły poniżej średniej 240 EMA 6.12.11 i do końca miesiąca przebywały poniżej tej średniej. 2011 rok jest kolejnym rokiem, w którym rajd Świętego Mikołaja się nie odbył. W grudniu wystąpił jeden kilkudniowy okres bocznej konsolidacji. Były to dni zaraz przed zmianą serii kontraktów, pomiędzy 12 i 15 grudnia.

Miesiąc rozpoczął się na poziomie 2298 pkt, a zakończył się na poziomie 2161 pkt. Miesięczny spadek wyniósł więc 137 punktów.

Zmienność mierzona wskaźnikiem ATR(21) utrzymywała się na stałym zakresie od 15 do 19 punktów, by w ostatnim tygodniu miesiąca wyraźnie spaść do okolic 10 pkt. Na uwagę zasługuje fakt, że najwyższe poziomy zmienności godzinowej zanotowane zostały w okresie zaznaczonej elipsą konsolidacji. To oznacza, że mimo horyzontalnego charakteru, zmiany w obrębie godziny były gwałtowne i stosunkowo duże. Widać to dokładnie na wykresie transakcji systemów, gdzie w owym okresie pozycje były zamykane i odwracane nawet 2-3 razy w ciągu sesji. Oby jak najmniej takich okresów.

Od strony technicznej praca systemów była bezawaryjna.

Systemy zdobywały punkty głównie na pozycjach krótkich, choć System 1 wyłapał również 3 sensowne podejścia wzrostowe w drugiej części miesiąca.

Ogólnie zachowywał się lepiej od Systemu 2, który „przespał” w zasadzie cały ostatni tydzień. Szczerze mówiąc nie wiem jaka jest tego przyczyna. Jest on oparty częściowo na wskaźnikach Ganna, które są skomplikowaną numerologią i najprawdopodobniej coś w tych wyliczeniach się układało by zająć pozycję. Porównując to z zeszłym miesiącem raz jest to wygrywająca strategia, innym razem nie. Dla mnie System 1 jest nadal wiodący jeżeli chodzi o rzeczywistą grę.

Dodatkowym problemem z jakim musiały się zmierzyć oba systemy była zmiana serii grudniowej na marcową, a w zasadzie potężna baza, która wynosiła o ile pamiętam 35 pkt. Takiej różnicy na otwarciu sesji z nową serią żaden system wytrzymać nie może. Tak było i tym razem. System 1 stracił na tych transakcjach odpowiednio 70 pkt (sztuczne wystopowanie S) i 50 pkt (sztucznie wygenerowane L na „luce” po zmianie serii). System 2 załapał się tylko na sztuczne wystopowanie S – strata 70 pkt.

Przypominam, że przed zmianą serii wysłałem do wszystkich subskrybentów instrukcję by nie rolować serii i nie brać L na sztucznej luce na pierwszej sesji z nową serią kontraktów. Zachowanie zgodne z instrukcją pozwoliło na wyeliminowanie tych stratnych transakcji w rzeczywistej grze.


Skuteczność na tle poprzednich miesięcy

System 1 uzyskał w grudniu 346 pkt brutto (nie uwzględniając prowizji). Odejmując sztuczne straty na zmianie serii było to 466 pkt brutto. Oba wyniki kształtują się powyżej średniej za 36 miesięcy, która obecnie wynosi 337 pkt.

Koszty transakcyjne nieco wzrosły i stanowią obecnie 19.6%  wyniku. Dokładną kalkulację można znaleźć w pliku analitycznym dołączonym do raportu.

Szczegółowe wyniki wszystkich 36 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

System 2 uzyskał w grudniu 240 pkt brutto (bez prowizji), a bez sztucznej straty na zmianie serii 310 pkt brutto. Jest to wynik zgodny ze średnią długookresową, która za 36 miesięcy wynosi obecnie 243 pkt.

Szczegółowe wyniki wszystkich 36 miesięcy prezentuje tabela poniżej.

Wycena abonamentu na kolejny okres (od 15 stycznia 2012)

Z kalkulacji ceny wypada wrzesień 2011, a wchodzi grudzień 2011. Cena abonamentu miesięcznego wyniesie 417 zł.

Wynik kalkulacji znajduje się w pliku na końcu dokumentu.



Pliki:
Transakcje październik - grudzień 2011

< Wstecz